Case study

Struktura: Multipage

Właściciel: Karina Kunc-Urbańczyk

Profil: Blog / edukacja

prawowita.pl to projekt, który ma na celu edukację przedsiębiorców i freelancerów w dziedzinie prawa, ze szczególnym naciskiem na prawo autorskie.

Celem projektu było zerwanie z nudnym wizerunkiem prawnika. Wygląd strony miał nawiązywać do tematyki szkoleniowej (biała tablica, karteczki itp.).

Paleta kolorów

Strona ma bardzo bogatą paletę kolorów ze względu na wytyczne przedstawione przez klientkę. Kolory mają różne zastosowania, dlatego paleta została podzielona na podgrupy:

Kształty

Kształty nawiązują do karteczek samoprzylepnych, tzw. stickerów, dlatego na stronie mamy do czynienia z kątami prostymi i cieniowaniem.

Logo

Ponieważ strona ma charakter edukacyjny, a logo miało wskazywać na grę słów, zastosowałyśmy dymek kojarzący się z komunikacją. Logo ma także kilka wariantów. Sygnetem jest paragraf z uśmiechem, który ma symbolizować mówienie o prawie “ludzkim” językiem.

Ikony

Na potrzeby strony zostały stworzone zestawy ikon dla podkreślenia nieformalnego charakteru i urozmaicenia zawartości oraz inne grafiki.

Grafiki dla mediów społecznośćiowych

W założeniu prawowita.pl miała być aktywna na wielu kanałach w mediach społecznościowych, dlatego by utrzymać spójny wizerunek klientki stworzyłyśmy przykłady grafik nawiązujące do strony. 

Obróbka zdjęć
Zdjęcia otrzymałyśmy surowe, bez obróbki. W naszych rękach był retusz oraz przystosowanie do wybranej koncepcji graficznej. Ponieważ zamysł graficzny strony ma dosyć nieformalną konwencję, natomiast zdjęcia zostały wykonane w klasycznej stylizacji, należało znaleźć sposób na połączenie tych dwóch stylów.
 
Zastosowałyśmy rozwiązanie polegające na efekcie wycięcia zdjęcia z kartki papieru. Dzięki temu pasują do koncepcji białej tablicy i nieformalnego charakteru strony.
Rozbudowany blog

Strona posiada mocno rozbudowany blog, podzielony na strefę zwykłych wpisów oraz kursy. Zaprojektowana została, także strona wpisów, by wszystko ze sobą współgrało. Na stronie wpisu kontynuujemy motyw przewodni czyli karteczki sickery (sklerotyczki). Na tych karteczkach klientka zwraca uwagę swojego czytelnika na ważne prawne niuanse.

Strona internetowa posiada także zgodne z szatą graficzną strony błędu 404 i stronę wyszukiwania, stronę archiwum, a także politykę prywatności, regulamin, kategorii, tagów itp.

Responsywność

prawowita.pl wygląda dobrze na różnych urządzeniach: monitorze komputera, smartfonie i tablecie. Dzięki temu użytkownik zyskuje komfort przeglądania strony niezależnie od formy dostępu.

Podstrony

Wszystkie podstrony są jednolite stylistycznie i tworzą spójną całość. Ten efekt został osiągnięty dzięki określeniu stylistyki najważniejszych elementów strony.

adres strony: prawowita.pl

Z chwilą oddania strony jej właścicielowi rozpoczyna się jej życie, a co za tym idzie, wprowadzane są także zmiany w zależności od potrzeb. Strona należy do klienta, dlatego projekty przedstawione w naszym portfolio mogą różnić się od stron dostępnych pod odpowiadającym im linkiem.