Case study

Struktura: Multipage

Właściciel: Polish Proffessionals  in Madrid

Profil: Organizacja pozarządowa

Polish Proffessionals in Madrid to polonijna organizacja pozarządowa zrzeszająca polskich profesjonalistów z wielu branży przebywających na stałe w Madrycie.

Celem projektu było udostępnienie informacji o organizacji, prezentacja zakresu działalności oraz relacje z bieżących wydarzeń.

Paleta kolorów

Ze względu na polonijny charakter PPM oraz dostosowanie projektu do istniejącego logo, strona została utrzymana w kolorystyce barw narodowych Polski: bieli i czerwieni. Ze względu na mocne oddziaływanie czerwieni, paletę dopełniają neutralne szarości i czerń.

Zdjęcia

Aby zrównoważyć siłę czerwieni, zdjęcia zostały wytłumione przez nałożenie mocnego krycia koloru neutralnego. Zyskaliśmy dzięki temu subtelny efekt wskazujący na relacyjny i profesjonalny charakter organizacji.

Kształty

Kształty elementów graficznych tworzą czworokąty o ostrych kątach. Dla przełamania monotonii zastosowany został nieregularny układ niektórych elementów.

Do kształtu litery M w logo luźno nawiązują szare romby w tle.

Ikony i grafiki

Wachlarz działań PPM został przedstawiony za pomocą tekstu i ikon. Dosyć długa treść została rozbita na małe fragmenty, a całość urozmaicona ikonami nawiązującymi do treści poszczególnych modułów, które dodatkowo przykuwają uwagę i umożliwiają użytkownikowi zidentyfikować ogólne znaczenie treści już na poziomie skanowania wzrokiem.

W ofercie PPM znajdują się programy rozwojowe i networkingowe, jak: Mój mentor, PPM & Health, PPM Activate!, PPM Speaking Pole. Na potrzeby dalszego rozwoju tych programów zostały stworzone znaki graficzne. Jako jedna z pierwszych powstała strona programu Mój mentor (przejdź do tego projektu).

MM2
Mój Mentor
H2
PPM & Health
A2
PPM Activate!
SP2
PPM Speaking Pole
Funkcjonalności

Strona została wyposażona w formularze: kontaktowy i zgłoszenia członkostwa.Do formularza są podpięte klauzule związane z ochroną danych osobowych.

Strona jest także połączona z mediami społecznościowymi organizacji. Po kliknięciu w ikonę użytkownik zostaje przekierowany do odpowiedniego serwisu społecznościowego.

Aktualności są publikowane w formie bloga, gdzie wpisy dzielone są na kategorie związane z formami działalności PPM.

Strona została stworzona w trzech wersjach językowych: polskim, hiszpańskim i angielskim.

 

Strona internetowa posiada także zgodne z szatą graficzną strony błędu 404 i stronę wyszukiwania, a także politykę prywatności, regulamin, kategorii itp.

Responsywność

polishproffessionlasinmadrid.org wygląda dobrze na różnych urządzeniach: monitorze komputera, smartfonie i tablecie. Dzięki temu użytkownik zyskuje komfort przeglądania strony niezależnie od formy dostępu.

Podstrony

Wszystkie podstrony są jednolite stylistycznie i tworzą spójną całość. Ten efekt został osiągnięty dzięki określeniu stylistyki najważniejszych elementów strony.

Z chwilą oddania strony jej właścicielowi rozpoczyna się jej życie, a co za tym idzie, wprowadzane są także zmiany w zależności od potrzeb. Strona należy do klienta, dlatego projekty przedstawione w naszym portfolio mogą różnić się od stron dostępnych pod odpowiadającym im linkiem.