Case study

Struktura: Multipage

Właściciel: Po prostu licz

Profil: Strona edukacyjna

Po prostu licz to strona poświęcona nauczaniu matematyki. Jest elementem szerszej działalności w social mediach.

Celem projektu jest przekonanie odbiorców, że matematyka może być zabawna i wcale nie trudna, jeśli zastosuje się właściewe podejście.

Paleta kolorów

Strona ma przywoływać miłe, radosne skojarzenia z matematyką, stąd zdecydowałyśmy się na kolor pomarańczowy jako przewodni. Dodatkowo jest wystarczająco wyrazisty aby przyciągać uwagę także w social mediach.

Zdjęcia

Grupa docelowa w przypadku Po prostu licz jest tak naprawdę kilkoma grupami: od rodziców małych dzieci po studentów. Dlatego w kwestii zdjęć wybór padł na oryginalną serię zdjęć z robotami, które są wystarczająco uniwersalne aby dobrze kojarzyć się każdej z grup. Kojarzą się także z technologią, a ta ma wiele odniesień do matematyki.

LOGO

Dla Po prostu licz stworzone zostało logo. Nawiązuje do znaku nieskończoności ułożonego poziomo między dwoma nawiasami, tworząc tym samym kształt “buźki”, kojarzącej się także z robotami.

Strona internetowa posiada także zgodne z szatą graficzną strony błędu 404 i stronę wyszukiwania, a także politykę prywatności, regulamin, kategorii itp.

Responsywność

poprostulicz.com wygląda dobrze na różnych urządzeniach: monitorze komputera, smartfonie i tablecie. Dzięki temu użytkownik zyskuje komfort przeglądania strony niezależnie od formy dostępu.

Podstrony

Wszystkie podstrony są jednolite stylistycznie i tworzą spójną całość. Ten efekt został osiągnięty dzięki określeniu stylistyki najważniejszych elementów strony.

adres strony: poprostulicz.com

Z chwilą oddania strony jej właścicielowi rozpoczyna się jej życie, a co za tym idzie, wprowadzane są także zmiany w zależności od potrzeb. Strona należy do klienta, dlatego projekty przedstawione w naszym portfolio mogą różnić się od stron dostępnych pod odpowiadającym im linkiem.