Case study

Struktura: Multipage

Właściciel: Polish Proffessionals in Madrid

Profil: Organizacja pozarządowa

Polish Proffessionals in Madrid to polonijna organizacja pozarządowa zrzeszająca polskich profesjonalistów z wielu branży przebywających na stałe w Madrycie.

Celem projektu była prezentacja programu mentoringowego dla młodzieży polonijnej w Madrycie pod nazwą Mój Mentor. Strona miała także umożliwiać rekrutację  uczestników.

Paleta kolorów

Strona macierzystą projektu jest polishproffessionlasinmadrid.org, z tego względu obydwie strony posiadają to samo logo. Jednak w odróżnieniu od strony organizacji, strona projektu ma innego odbiorcę i tematykę.

Obydwie strony łączy kolor czerwony, jako kojarzący się z polskimi barwami narodowymi, który został połączony z granatem, kolorem związanym ze szkolnictwem polskim.

Całość dopełnia biel i delikatna szarość.

Grafiki

Aby strona była bardziej przyjazna dla młodego użytkownika zdecydowaliśmy się na użycie grafik przedstawiających mentorów jako postacie z kreskówek.

Projekt został także opatrzony własną ikoną stworzoną na potrzeby jego promocji

Ikona programu Mój Mentor
Kształty

Na stronie Mój Mentor postawiliśmy na przełamanie prostych linii zarówno przyciski, obramowania jaki i separatory poszczególnych modułów mają lekkie, okrągłe kształty. Dzięki temu strona jest ciekawsza i mniej formalna.

Moduły treści

Program Mój Mentor wymagał nieco dłuższego opisu, dlatego zdecydowaliśmy się podzielić go na krótsze fragmenty opatrzone ikoną związaną z treścią poszczególnego modułu. Już po spojrzeniu na ikonę i nagłówek wiadomo mniej więcej o co chodzi. Szczegóły dla bardziej zainteresowanych zawiera tekst poniżej nagłówka.

Funkcjonalności

Strona powstała nie tylko w celu informacyjnym, ale także rekrutacyjnym. Uczestnik może zgłosić się do programu za pomocą formularza, opatrzonego w klauzule związane z ochrona danych osobowych, akceptacją regulaminu oraz ochroną antyspamową.

Opis mentora jest z kolei połączony z jego profilem na LinkedIn.

Strona internetowa posiada także zgodne z szatą graficzną strony błędu 404 i stronę wyszukiwania, a także politykę prywatności, regulamin, kategorii itp.

Responsywność

mentor.polishproffessionlasinmadrid.org wygląda dobrze na różnych urządzeniach: monitorze komputera, smartfonie i tablecie. Dzięki temu użytkownik zyskuje komfort przeglądania strony niezależnie od formy dostępu.

Podstrony

Wszystkie podstrony są jednolite stylistycznie i tworzą spójną całość. Ten efekt został osiągnięty dzięki określeniu stylistyki najważniejszych elementów strony.

Z chwilą oddania strony jej właścicielowi rozpoczyna się jej życie, a co za tym idzie, wprowadzane są także zmiany w zależności od potrzeb. Strona należy do klienta, dlatego projekty przedstawione w naszym portfolio mogą różnić się od stron dostępnych pod odpowiadającym im linkiem.