Landing zalety i wady

Droga na skróty

Landing page to właściwie rodzaj one-page, jednak są między nimi zasadnicze różnice.

Jaka jest różnica między landing page a one-page?

Landing page i one-page tworzy się w różnych celach. Landing page tworzymy głównie po to by rozbudować swoją bazę mailingową, zebrać zapisy na webinar, sprzedaż kurs/książkę itp. Na landing page klienci trafiają głównie dzięki przekierowaniom z reklam czy z Social Media.

Jakie są zalety strony internetowej typu landing-page?

  • zwięzły, ścisły komunikat. Nie rozprasza odbiorcy dodatkowymi elementami, nie daje możliwości przejścia na inną podstronę. Jej celem jest przedstawienie oferty i jej sfinalizowanie.
  • Dobrze sprzedaje produkt lub usługę.
  • Ma prostą konstrukcję i jest dosyć szybka w budowie.

Jakie są wady strony internetowej typu landing-page?

  • Treści, które są umieszczane na landing page są wymagające. Musi być ich wystarczająco, aby zachęcić, ale nie na tyle dużo, żeby znudzić. Nie ma nic gorszego niż ciągnący się w nieskończoność landing.
  • Jest to strona służąca wyłącznie celowi, dla jakiego została stworzona. Nic ponad to. Dlatego nie nadaje się na wizytówkę firmy.
  • Wymaga wcześniejszych działań marketingowych.

Dla kogo landing page?

  • Dla osób/firm, które chcą sprzedać konkretną usługę lub produkt czy zebrać bazę klientów.
  • Dla osób/firm, które chcą stworzyć swoją listę mailingową.
  • Dla osób/firm, które zbierają widownię na swój webinar.

W obecnym czasie landing page jest bardzo popularną formą i ludzie chętnie z niego korzystają. Często gdy już posiadasz domenę, landing page jest tworzony na subdomenie, więc koszty związane z domeną nie dotyczą landinga. Podobnie z hostingiem, gdy już masz wykupiony hosting, możesz umieścić na nim swój landing page.

Największym wyzwaniem są treści. Niestety landingi często są przegadane, zawierają zbyt dużo niepotrzebnych informacji i są za długie, co zniechęca odbiorców. Dlatego warto poświęcić czas na stworzenie landing page’a dopasowanego do strategii marketingowej.

Często landing page jest połączony z opcją kupna i w tym przypadku, trzeba stworzyć malutki sklepik by była możliwość podpięcia płatności za dany produkt lub usługę. Stosowana jest także praktyka bezpośredniego podłączenia pod PayPal.

Ważnym elementem jest także lead magnet, czyli prezent dla osób, które wykonają działanie na stronie lub zachęcający do wykonania takiego działania. Może to być ebook, dostęp do webinaru lub inna bezpłatna, lecz wysokiej jakości treść.

Jeśli masz wątpliwości jak stworzyć landing page, który będzie atrakcyjny i merytoryczny, skontaktuj się z nami. W ramach naszych działań edukacyjnych prowadzimy m.in. bezpłatne konsultacje. Zapraszamy!

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Kategorie

Najnowsze

Social Media

Umów się na konsultację

Jest zupełnie darmowa i niezobowiązująca, a może być dla Ciebie źródłem wielu inspiracji!
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klikając przycisk pod formularzem, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o produktach, usługach Webear.net np. nowych artykułach, darmowych materiałach do pobrania, ebookach itp.

Przeczytaj, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej Polityce prywatności i plikach cookies.

Zobacz także

Posty z tej samej kategorii

Ogólne

One-page zalety i wady

Nie raz, nie dwa spotkałeś się z nazwą one-page czy wizytówka firmy. Te dwie nazwy dotyczą się tego samego typu strony, którego główną cechą jest

Czytaj »