Jakiej strony potrzebuję?

Droga na skróty

Masz już domenę i hosting, lecz nie masz pewności, jakiej tak naprawdę strony potrzebujesz? Podsunę Ci kilka wskazówek, które pomogą podjąć decyzję.

Aktualnie najczęściej tworzymy strony typu one-page, multi-page, landing page lub sklepy internetowe. Każdy z tych rodzajów stron sprawdza się w różnych sytuacjach. W tym wpisie nie poruszam tematu związanego z wadami i zaletami, skupiam się na zastosowaniu poszczególnego typu strony internetowej.

One-page

Jeśli sprzedajesz głównie lokalnie, potrzebujesz wizytówki online dla Twojej firmy, to one-page jest idealny.

Strona typu one-page dobrze sprawdza się jako:

  • strona wizytówka firmy, po prostu chcesz zaznaczyć swoje miejsce w Internecie, ale rozwój strony internetowej nie jest celem Twojego biznesu,
  • przedstawienie oferty w zwięzły sposób.

Często klienci wybierają formę hybrydową, czyli chcą mieć stronę typu one-page dla swojej firmy, ale wspierać jej pozycjonowanie blogiem. I to jest dość dobre rozwiązanie. Wilk syty i owca cała. Najważniejsze przy wyborze strony typu one-page jest to, że Twoim celem nie jest umieszczenie dużej ilości contentu na stronie. Im więcej zdjęć, treści będziesz umieszczać na one-page tym wolniej będzie się ładował, a wiadomo czas to pieniądz, nikt nie lubi długo czekać.

Tutaj możesz poczytać o zaletach i wadach one page. KLIK

Multi-page

Jeśli Twoja oferta jest obszerna, chcesz dobrze przedstawić swojemu klientowi firmę, Twoja firma działa w kilku różnych branżach, strona internetowa pełni ważną rolę w strategii marketingowej lub zależy Ci na pozycjonowaniu strony w Internecie, to wybierz multi-page.

Multi-page jest tak powszechnie nam znany, że nawet nie zwracamy uwagi na to, że to jest strona, która zawiera więcej podstron. W multi-pagu jest to cudowne, że obsługujemy go intuicyjnie. Z zamkniętymi oczami możesz podążać po stronie internetowej i wiesz gdzie co się znajduje. Multi-page w przeciwieństwie do one-page jest bardziej rozbudowaną wersją strony internetowej, zawiera od kilku do wielu podstron, gdzie każda ważna grupa tematyczna ma swoją podstronę. Mam tutaj na myśli to, że tworzymy podstronę dla kontaktu z klientem, z informacjami o naszej firmie, o ofercie, blog czy aktualności.

Multi-page dobrze sprawdzi się:

  • strona firmowa, nie tylko jako strona reprezentacyjna firmy, wspierająca wizerunek, ale pełni istotną rolę w strategii pozyskiwania klientów, zależy nam na tym by każda informacja, którą chcemy przekazać naszemu klientowi była podobna w dłuższej, czytelnej oraz przejrzystej formie.
  • dla blogów
  • portali informacyjnych
  • szkoły, żłobki, teatry
  • kliniki, hotele, restauracje itp. 

Tutaj możesz poczytać o zaletach i wadach multi page. KLIK

Kto potrzebuje landing page?

Jeśli potrzebujesz stworzyć swoją grupę mailingową, zebrać zapisy na webinar, sprzedaż kurs, książkę, ebooka to potrzebujesz dobrego landing page.

Landing page zawsze ma do spełnienia określoną funkcję. Jest to np. zbieranie zapisów na webinar, sprzedaż kursu, tworzenie grupy mailingowej i wiele innych. Nie stosujemy tej formy do prezentacji całej firmy, tylko jej pewnego urywka, jednego działu, jednej oferty. Landing page nie rozprasza uwagi klientów zbyt dużą ilością zbytecznych informacji. Osoba, która trafia do nas na landing page ma wykonać konkretne działanie, więc landing page nie może być przegadany i za długi. 

Tutaj możesz poczytać obszernie o landing page. KLIK

Sprzedasz produktów – esklep!

Jeśli chcesz sprzedawać przez internet to potrzebujesz sklepu internetowego. Pamiętaj, że sklep możesz połączyć z każdym z powyższych typów strony internetowej.

W przypadku połączenia sklepu z innym rodzajem strony otrzymujesz hybrydę:

  • one-page ze sklepem
  • multi-page ze sklepem
  • landing page ze sklepem.

Co to wszystko oznacza? Więcej możliwości, połączenie różnych funkcji, ale też więcej pracy i wyższe koszty.

Podsumowanie.

Tworzenie strony internetowej nie odbywa się raz na zawsze. Strona może być modyfikowana w zależności od potrzeb. Jeśli wybierasz opcję one-page, możesz ją rozszerzyć do multi-page. Nagle wpadasz na pomysł: “chcę sprzedawać!”, to podpinasz moduł sklepu do swojej strony i już, możesz sprzedawać.

Jeśli chcesz robić stronę internetową własnymi siłami, wyzwaniem są kwestie techniczne oraz grafika. Jeśli chcesz zlecić zrobienie strony to wtedy problemem mogą być koszty.

Jeśli nadal nie potrafisz się zdecydować  w którym kierunku możesz podążać ze swoją stroną, umów się z nami na rozmowę. Kiedy poznamy kontekst twojej działalności, będziemy mogły doradzić najlepsze rozwiązanie. Rozmowa jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Kategorie

Najnowsze

Social Media

Umów się na konsultację

Jest zupełnie darmowa i niezobowiązująca, a może być dla Ciebie źródłem wielu inspiracji!

Pobierz materiały

Nasze checklisty i ebooki, pomogą Ci usprawnić pracę nad stroną, poprawić jej wygląd i funkcjonalność.
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klikając przycisk pod formularzem, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o produktach, usługach Webear.net np. nowych artykułach, darmowych materiałach do pobrania, ebookach itp.

Przeczytaj, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej Polityce prywatności i plikach cookies.

Zobacz także

Posty z tej samej kategorii

Strona internetowa

Błąd 404

Strona dla błędu 404 najczęściej jest niewykorzystaną szansą by pokierować naszego odbiorcę w inne miejsce.  Dlaczego pojawia się strona z kodem błędu 404? Dana strona

Czytaj »
Strona internetowa

Multi-page zalety i wady

Chcesz przekazać swojemu odbiorcy większą ilość informacji o produkcie/usłudze lub firmie i już wiesz, że ciężko będzie wszystko zmieścić na jednej stronie. Wtedy multi-page będzie

Czytaj »