Dlaczego strona nie generuje dochodu?​

Powody, dla których tak się dzieje mogą być różne, jednak często są to bardzo powszechne błędy i zaniedbania jeszcze na etapie planowania strony. Powodem może być też nieodpowiednia estetyka lub zbyt wiele treści. Zerknij na nasze podpowiedzi i napraw swoją stronę!

Źle określona grupa docelowa

...lub brak grupy docelowej
Czy wiesz, do kogo kierujesz ofertę? Jak bardzo szczegółowo? Czy twoja grupa docelowa to zestawienie danych, czy konkretne osoby w określonym kontekście związanym z ich życiem i twoją ofertą? Im lepiej określisz do kogo mówisz, tym łatwiej do niego trafisz.

Strona jest nieintuicyjna i niefunkcjonalna

innymi słowy: męczy i denerwuje
Zbyt wiele treści, nieodpowiednio oznaczone przyciski, nieintuicyjne rozmieszczenie ważnych elementów... strona nie musi być brzydka, żeby zniechęcała. Spraw, by użytkownikowi było wygodnie, a zostanie na dłużej.

Strona nie dopasowana do klienta

niezrozumiała i nie przemawiająca
Wybierz odpowiednie środki przekazu, takie jak kolory i grafika, ale także język i funkcjonalności. Weź pod uwagę styl życia i upodobania osób, do których jest skierowana twoja strona. Pokaż, że znasz swojego klienta i że Ci na nim zależy.

Mankamenty estetyczne

strona, która odstrasza zamiast przyciągać
Na dobry wygląd składa się wiele czynników: dobór kolorów, grafik, zdjęć, spójność graficzna, odpowiedni krój liter... sporo tego, ale naprawdę warto zadbać o odczucia odbiorcy.

Źle określony cel strony

możliwe także, że nie został określony w ogóle
Sprzedaż, wizerunek, dochód z reklam... czy wiesz, co ma robić twoja strona i jak to osiągnąć? Dobierz narzędzie odpowiednie do celu, jaki przed nim stawiasz.

Brak lub źle wykonana wersja mobilna

a jeśli twój klient używa smartfona o wiele częściej niż komputera?
Statystyki są w tej kwestii bezlitosne: smartfony deklasują komputery jeżeli chodzi o korzystanie z Internetu i przeglądanie stron. Zadbaj o wersję mobilną, a twój klient to doceni!

Zidentyfikowałeś problem?
Sięgnij po rozwiązanie!

Zależy Ci na czasie i konkretnych zagadnieniach? Zarezerwuj konsultację online. W czasie godziny darmowej i niezobowiązującej rozmowy dowiesz się, jakie rozwiązania będą korzystne dla twojej konkretnej sytuacji.