Dla kogo jest moja strona?

Droga na skróty

To dość przewrotne pytanie i kryje w sobie drugie dno. Jest też dobrym początkiem do dyskusji na temat sprzedaży, strategii w firmie. To pytanie również rodzi kolejne pytania czy strona jest stworzona po to by się przede wszystkim podobać Tobie czy Twojemu odbiorcy?

Skaranie boskie z idealnym klientem

W naszej pracy często spotykamy się ze zdziwieniem ze strony klientów, gdy pytamy ich o przeprowadzoną segmentacje, grupę docelową czy idealnego klienta (buyer persona). Nie rozumieją po co i traktują czas poświęcony na stworzenie swojej grupy docelowej wraz z jej przedstawicielami (personami) jako zło konieczne lub wcale tego nie robią. Chcę przybliżyć teraz dlaczego jest to takie ważne, by wiedzieć dla kogo jest strona, do kogo chcesz mówić i komu chcesz sprzedawać.

Dlaczego opis klienta idealnego jest taki ważny?

Jak wiemy rynek online jest coraz większy. Mniejsze koszty, Covid i dużo innych czynników wpływa na to, ze coraz więcej ludzi otwiera sklepy internetowe, chce sprzedawać swoje usługi w sieci.

I teraz popatrz na to nie jako sprzedawca tylko jako kupujący, widzisz wszędzie te same komunikaty, zapewniające, że musisz dany produkt lub daną usługę mieć w tym momencie, że dzięki temu polepszysz swoje życie, ale czy to rozwiązuje jakiś Twój problem? Czy te reklamy mówią w takim języku jaki lubisz? Czy są nachalne i już nawet nie chcesz przeglądać Internetu w poszukiwaniu produktu, którego potrzebujesz?

Dla każdego czyli dla nikogo?

Dzieje się tak, bo większość ludzi, która sprzedaje w internecie na pytanie dla kogo jest moja strona, odpowiedzieli dla wszystkich. Odpowiedź „dla wszystkich” jest bardzo niebezpieczna i destrukcyjna. Znasz to powiedzenie – jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego? Tak samo to działa ze stroną internetową.

Strona internetowa nie może być dobra i spełniać swoich wymogów jeśli nie wiesz do kogo mówisz. Z tej wielkiej grupy wszyscy wybierz sobie max 3 typy grup do których chcesz dotrzeć. Jeśli do Ciebie trafi ktoś spoza Twojej grupy docelowej to też super, jeśli kupi, to jeszcze lepiej. 

Dzięki temu, że wybierzesz węższe grono odbiorców/ klientów niż wszyscy, będziesz mógł lepiej dopasować swoją ofertę, grafikę i komunikat.

Gdy tworzysz reklamę w Google czy na Facebooku, masz pytania odnośnie swojej grupy docelowej, bo to jest ważne by narzędzia tych platform wiedziały, komu wyświetlać reklamę, żeby ona była skuteczna.

Segmentacja klienta to jest narzędzie marketingowe dzięki, któremu możesz stworzyć stronę internetową, reklamę w Google/Facebook dostosowaną do Twojego idealnego klienta, czyli takiego, który kupi Twój produkt bo on odpowiada na jego potrzeby.

Podsumowanie.

Na pytanie dla kogo jest moja strona internetowa, można odpowiedzieć pytaniem do kogo kierujesz treści umieszczane na swojej stronie? Ważne jest by mieć świadomość kim jest Twój idealny klient, bo on od Ciebie kupi usługę czy produkt.

Jeśli chcesz ugryźć temat w kontekście swojej strony internetowej i swojego biznesu, zapraszamy na darmową konsultację – TUTAJ możesz się z nami umówić.

Uzupełnienie tematu:

  1. Grupa docelowa
  2. Buyer – persona: czyli jak stworzyć idealnego klienta z przykładami!
  3. 64 pytania do Twojego idealnego klienta

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Kategorie

Najnowsze

Social Media

Umów się na konsultację

Jest zupełnie darmowa i niezobowiązująca, a może być dla Ciebie źródłem wielu inspiracji!
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klikając przycisk pod formularzem, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o produktach, usługach Webear.net np. nowych artykułach, darmowych materiałach do pobrania, ebookach itp.

Przeczytaj, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej Polityce prywatności i plikach cookies.

Zobacz także

Posty z tej samej kategorii

Klient

Buyer persona

Masz doprecyzowaną grupę docelową, grupę swoich idealnych klientów. To po co tworzyć coś więcej? Po co Ci tzw. buyer persona lub inaczej mówiąc reprezentant Twojej

Czytaj »
Klient

Grupa docelowa

Nie wiesz dlaczego mało osób odwiedza Twój sklep/stronę. Dodatkowo na stronę wydałeś dużo pieniędzy i nic z tej inwestycji Ci się nie zwróciło? Zastanawiałeś się

Czytaj »